Tai kokius atlyginimus gauna merų patarėjai ir savivaldybių vadovai  

Penktadienį vykusiame Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio susitikime su Šilutės miesto gyventojais, pastarasis pažėrė priekaištų ataskaitos su kitais miestiečiais klausiusiais Tarybos narei Sandrai Tamašauskienei. Esą ji kažkur kažkam yra sakiusi, kad Šilutės meras turi brangiausią padėjėją regione. Ir pažėrė skaičius lygindamas, kokius atlyginimus gauna aplinkinių savivaldybių merų padėjėjai ir kiek jo šilutiškė padėjėja kainuoja mokesčių mokėtojams.

Tuos skaičius meras dėstė nesiremdamas jokiais dokumentais, tiesiog iš atminties vardindamas atlyginimus ir taip lyg paneigdamas esą savivaldybės tarybos opozicijos narės kažkur pasakytus žodžius. Tačiau šiais laikais nesunku tiksliai sužinoti, kokie atlyginimai yra kitose savivaldybėse ir kiek koks meras turi padėjėjų, patarėjų ar kitų jam padedančių darbuotojų.

Lygindami atlyginimus turime skaitytojams priminti, kad teisės aktai įpareigoja valstybės išlaikomų asmenų atlyginimus skelbti pasibaigus metų ketvirčiui. Tad dabar naujausi duomenys viešojoje erdvėje yra nurodyti tik paskutiniųjų praėjusių 2015 metų trijų mėnesių atlyginimai. O pirmojo šių metų ketvirčio atlygis turėtų būti paskelbtas jau netrukus – balandžio mėnesį. Nežiūrint to, šiokį tokį vaizdą apie kaimyninėse savivaldybėse mokamus atlyginimus susidaryti ir visą tai palyginti galime.

Tad pasidomėjome gretimų savivaldybių merų padėjėjų atlyginimais. Kretingos savivaldybės tinklapyje šalia visų išvardintų savivaldybėje dirbančių asmenų – politikų, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų, karjeros valstybės tarnautojų bei dirbančių pagal darbo sutartis – nei mero padėjėjo, nei patarėjo nėra. Tad ir atlyginimas 2015 metų pabaigoje nebuvo mokamas. Tačiau gal tokia pareigybė atsirado, kaip jau minėjome, pirmą šių metų ketvirtį? Balandį apie tai ir sužinosime.

Šilalės savivaldybės tinklapyje nurodyta, kad meras turi du patarėjus. Jų atlyginimas praėjusių metų ketvirtą ketvirtį buvo po 1041 eurą iki mokesčių. Tauragės meras paskutinį praėjusių metų ketvirtį turėjo du patarėjus, kuriems iš mokesčių mokėtojų sumokėtų pinigų buvo mokama po 1074 eurus. Tauragiškis be jų dar turi ir vieną padėjėją, kuris mokesčių mokėtojams atsiėjo šiek tiek daugiau – 1075 eurus. Pagėgių savivaldybėje meras turi vieną patarėją. Jis mokesčių mokėtojams kainavo – 1310 eurų. Ten meras dar turi ir vieną padėjėją, kurio atlyginimas – 910 eurų.

Šilutės r. savivaldybės meras turi vieną patarėją. Jos atlyginimas paskutinius šešis praėjusių metų mėnesius nesikeitė ir kas mėnesį buvo išmokėta po 1425 eurus. Priminsime – tai suma iki mokesčių. Tad susipažinus su šiais skaičiais kiekvienas galime susidaryti savo nuomonę, kas teisus – S.Tamašauskienė ar V.Laurinaitis.

Taip pat peržiūrėjome, kaip įvertintas kitų aukščiausių savivaldybių pareigūnų darbas. Kretingos meras per mėnesį uždirbo 2518 eurų, jo pavaduotojas –1859 Eur, o tarybos sekretorius – 908 Eur. Šilalės meras – 2700 Eur, jo pavaduotojas – 2329 Eur, o Tarybos sekretoriaus pareigybės ten (remiantis tinklapyje pateikta informacija) nėra. Tauragės meras uždirba 2349 eurus, jo pavaduotojas – 2192 Eur, o Tarybos sekretorius –1074 Eur. Pagėgių mero atlyginimas buvo 2600 Eur, jo pavaduotojo – 2050 Eur. Šioje savivaldybėje taip pat nėra Tarybos sekretoriaus. Šilutės r. savivaldybės mero atlyginimas siekia 2630 Eur, mero pavaduotojo – 2074 Eur, o Tarybos sekretoriaus – 1340 Eur iki mokesčių.

Ar brangiai mokame už vadovavimą Šilutės rajonui – tesprendžia kiekvienas pats. Tik turėtų šiuos atlyginimus ne tik lyginti su saviškiais, bet objektyviai pažiūrėti į tą atsakomybę, su kokia šiems asmenims tenka kasdien susidurti. O nuo jų gyvenimo suvokimo, požiūrio bei netgi partinių pozicijų, priklauso ir kiekvieno gyvenančio šiose savivaldybėse gyvenimo kokybė.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Tai kokius atlyginimus gauna merų patarėjai ir savivaldybių vadovai  "

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*