Pirmieji įspūdžiai laimėjus A.S.Nausėdai

A.S.Nausėda tarnauti Lietuvai netrukus Seime prisieks ant Lietuvos Konstitucijos.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Alfredas Stasys Nausėda antrajame rinkimų ture nesunkiai įveikė savo varžovę Sandrą Tamašauskienę, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatę. Seime jį matyti norėjo 65,03 procentų atėjusiųjų balsuoti, o S.Tamašauskienę – 34,97 %. Iš viso rinkimų teise antrajame ture pasinaudojo 36,21 % rinkėjų – dalyvavo 11 778 iš 32 526 Šilutės rinkimų apygardos rinkėjų.   

Atidarius sekmadienio vakare balsadėžes ir suskaičiavus ten esančius biuletenius – 290, arba 2,46 %, jų buvo negaliojantys. Prieš ketverius metus, kai Seimo narį rinkome drauge su Pagėgių savivaldybės gyventojais, tokių biuletenių būta gerokai daugiau – 6,06%, kas yra 807. Tad šių metų „pasiekimai“ naująjį Seimo narį turėtų džiuginti, nes ne vienu atveju sugadintas biuletenis – tai balsavimas prieš abu kandidatus.

A.S.Nausėdos sėkmę, visų pirma, galėjo nulemti politiniame pakilime Lietuvoje esantys „valstiečiai“ ir su jais siejamos viltys. Antra vertus, jei jų pusėje būtų „rungęsis“ kitas, ne toks žinomas jų kandidatas, S.Tamašauskienė galėjo ne taip skaudžiai „pralošti“ rinkimus, nes šilutiškius Seime nuo šiol atstovausiantis A.S.Nausėda yra populiarus ir žinomas rajone asmuo. Tai jis įrodė per savivaldos rinkimus, sulaukęs tuomet labai neblogo palaikymo.

Ko galime tikėtis iš naujojo Seimo nario? Visų pirma, nereikia užmiršti, kad ten A.S.Nausėda spręs valstybės reikalus. Bent jau taip turėtų būti, nes į Seimą jis visų pirma deleguojamas ne kokių papildomų pinigų ar nuolaidų bei dovanų savivaldybei gauti ar „išmušinėti“. Seimo narys, laikas nuo laiko lankydamasis pas rinkėjus, turėtų išgirsti žmonių lūkesčius bei pasitikrinti, ar teisingi priimti ar planuojami tokie sprendimai Seime. O taip pat iš rinkėjų jis turėtų gauti „naujų užduočių“ valstybės valdymo klausimais. Didžiulis pliusas A.S.Nausėdai, kad jis senas šių kraštų gyventojas, neblogai žinantis pamario problemas. Tad į Šilutę jis važiuos visų pirma kaip saviškis į namus, o ne tik pas rinkėjus, kaip kad ką tik yra buvę.

Iš kitos pusės – Seimo narys netiesiogiai gali įtakoti ir Savivaldybės gyvenimą. Kaip parlamentaras bendraudamas su rajono vadovais, jis gali veikti jų nuomonę. Po šios rinkimų nakties labai tikėtina, kad jis taps politinės daugumos parlamente atstovas. Nuo jo ryšių ir įtakos priklausys ne vienų valstybės durų atidarymas, kai šilutiškiams vadovams reikės važiuoti į Vilnių spręsti savivaldybės reikalų.

Tačiau tai ateityje, nes politinės dėlionės dar iki galo nesudėliotos. Tačiau viena yra gerai ir jau aišku – rinkimus laimėjo savas, mielas ir šiltas žmogus, kuris čia gyvena, žino esamas rajono problemas, nes dalyvavo politiniame rajono gyvenime. Taip pat, kaip tikras valstietis – ūkininkas, ne iš kitų pasakojimų žino kaimo problemas. O pasibaigus ketverių metų kadencijai – grįš į Šilutės rajoną gyventi. Tad atsakomybės našta jam uždėta nemaža. Lieka palinkėti sėkmingai Lietuvos, o tuo pačiu ir Šilutės rinkėjų labui sėkmingai dirbti Seime.

4 Comments on "Pirmieji įspūdžiai laimėjus A.S.Nausėdai"

  1. Aurelijus | 2016-10-27 at 19:24 |

    Svarbu, kad rastų bendraminčių geriems darbams. Tikėsimės.

  2. aasaras | 2016-11-08 at 15:04 |

    Bus sunku, nes tokie patarejai kaip Tunaitis toli nenuves :)Tokia mano nuomonė :)

  3. Ar tas <...> Tunaitis bus patarėju ar padėjėju? Tikra nesamonė

  4. Manau, kad partija – pozinginiai nurodys kas turi būti Nausėdos padėjėjai.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*