Apie galimybes plaukti iš Šilutės į Nidą ar tiesiog paplaukioti

Praėjusį savaitgalį iškilmingai iš Drevernos į Juodkrantę turėjęs startuoti keltas patyrė nesėkmę: lemiamu momentu jam nepavyko išplaukti iš uosto. Kaip aiškino Klaipėdos rajono turizmo informacinio centro vadovė Daiva Buivydienė, rytų vėjas „nupūtė vandenį“ į vakarinį Kuršių marių krantą, todėl nusekus uosto vandeniui, buvo sunku išplaukti nemažam keltui.

O ar iš mūsų yra galimybės netrukdomai nuplaukti į kitą marių pusę ir aplankyti Nidą ar Juodkrantę. Ir iš ties, kokios galimybės tiesiog paplaukioti po Kuršių marias.

Reguliarus susisiekimas su Nida

Apie jį papasakojo Šilutės turizmo informacinio centro (TIC) darbuotojos Rasa Šeputytė ir Viktorija Paičiūtė. Jos sakė, kad yra keletą galimybių. Pirmiausiai pasiūlė žinomą ir jau keletą metų visus pageidaujančius į Nidą plukdantį keltą „Forelle“. Jis plaukia iš Mingės kaimo, nuo „Mingės egzotika“ pavadintos kavinės.

Jau įprasta, kad pavasarį ir vasaros pradžioje jis į Nidą plaukia tik savaitgaliais. O nuo birželio 24 iki rugsėjo 1 dienos „Forelle“ plauks kasdien, darydamas po du reisus. Žinoma, pasitaiko audringų dienų, kuomet plaukti niekas nenori, o ir pavojinga. Tačiau tai tik atskiros išimtys.

Tiems, kuriems patogiau, į „Forelle“ gali įlipti Uostadvaryje, kur pakeliui į Nidą keltas sustoja. Kelionė juo iš Mingės iki Nidos trunka dvi valandas. Pirmieji, išplaukę iš šios marių pusės, Nidoje būna pusę vienuoliktos. Norintieji pasilikti ten papramogauti, gali grįžti antruoju šio kelto reisu – iš Nidos jis išplaukia pusė šešių. Turizmo centro darbuotojos sakė, kad yra pasitaikę atvejų, kai netilpdavo norintys plaukti šiuo laivu. Tuomet jo savininkai greta paleisdavo dar vieną laivą, kad niekas neliktų nuskriaustas.

Kitas reguliarus susisiekimas su Nida yra iš „Ventainės“ laisvalaikio ir poilsio centro. Birželio mėnesį keltas iš Ventė plaukia du kartus per savaitę – trečiadienį ir iš šeštadienį. O liepos – rugpjūčio mėnesiais visomis savaitės dienomis, išskyrus pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Čia nurodyta, kad vietas kelte reikia rezervuoti bent prieš dvi dienas. Iš „Ventainės“ uosto laivas išplaukia 9 valandą ryte. Iki Nidos plaukia valandą ir 15 minučių. Iš Nidos išplaukia pusę septynių vakaro.

Bilietų kainos abejais atvejais panašios – „Forelle“ į abi puses suaugusiam – 16 eurų, o „Ventainės“ 17 eurų. Smulkiau galima viską susižinoti internetinėse svetainėse. Elektroniniu būdu galima ir  bilietus rezervuoti.

Reikia tartis iš anksto

Yra ir pavienių laivų savininkų, kurie plukdo pageidaujančius ir po Rusnės deltą, ir po Kuršių marias ar nuplukdo į Nidą. Ne vienas jų yra užsiregistravęs Šilutės TIC‘e ir yra skelbiami jos internetinėje svetainėje. Ir tai tikrai ne visi, nes kiti turi savo pažįstamų ratą ar patys be TIC‘o pagalbos reklamuoja savo paslaugas. Tokių laivų nuomos paslaugas yra daug ir toje pačioje Mingėje, Rusnėje ar net Šilutėje, kur galima išplaukti iš naujojo uosto. Keletą didelių pramoginių laivų turi bei įvairių vandens pramogų gali pasiūlyti UAB „Kintai“.

TIC‘o darbuotojo sakė, kad Šilutės kraštas kuo toliau, vis labiau tampa žinomas: šiais metais jos sulaukia gerokai daugiau telefoninių skambučių nei praėjusiais metais. Ir R.Šeputytė, ir V.Paičiūtė mano, kad tai aktyvaus darbo dalyvaujant įvairiose turizmui skirtose parodose rezultatas. Jos taip pat mano, kad labai gerą reklamą padarė praėjusiais metais per televiziją rodyta žinomų žmonių „Nacionalinės ekspedicija“ Nemunu.

Visiems besikreipiantiems Šilutės TIC‘o moterys yra pasirengusios padėti: arba pataria ir duoda kontaktus poilsiui ar pramogoms, arba tiesiog suplanuoja maršrutus, pasiūlydamos aplankyti įsimintiniausias mūsų rajono vietas. Tai taip pat labai populiaru.

 

O paklaustos, ar girdėjo tokių atvejų, kad negalėtų laivai išplaukti dėl nusekusio vandens, nei viena, nei kita tokio atvejo prisiminti negalėjo.

Be the first to comment on "Apie galimybes plaukti iš Šilutės į Nidą ar tiesiog paplaukioti"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*