Vilkyškiuose tęsėsi Mažosios kultūros sostinės renginiai  

Praėjusį savaitgalį Vilkyškiuose, Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje, buvo surengti du nemaži renginiai – penktadienį Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje buvo minimas rašytojo, kurio vardu pavadinta ši mokykla, gimimo šimtmečio minėjimas. O sekmadienį miestelio evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyko pirmasis 2017 metų tarptautinio Vilkyškių vargonų festivalio koncertas.      

Bažnyčioje viskas prasidėjo iškilmingomis pamaldomis. Poetiškai bendrai maldai bei giesmėje susikaupti susirinkusiuosius į šventovę pakvietė šios bažnyčios kunigas Mindaugas Kairys. Vėliau jis taip pat prisiminė ir žymųjį kraštietį J.Bobrovskį, trumpai pristatęs jo gyvenimą ir kūrybą. Šią dalį užbaigė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, pasveikinęs kunigą M.Kairį su gimtadieniu, o jo žmoną su  festivalio pradžios renginiu.

Meras taip pat padėkojo viešosios įstaigos „Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ vadovei Ilonai Meirė už krašto atstovavimą kovo viduryje Vokietijoje, Leipcige, vykusioje knygų mugėje. Žodis taip pat buvo suteiktas ir į viešnagę Vilkyčiuose atvykusiai Seimo narei Guodai Burokienei. Ji yra viena iš Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių judėjimo iniciatorių. Politikė pasidžiaugė šio miestelio renginiais ir pasidalino savo įspūdžiais, kaip pavyko išrinkti Vilkyškius viena šių metų kultūros sostinių.

Po to dar kartą buvo prisimintas J.Bobrovskis ir jo kūryba. Tai darė ir I.Meirė, ir Vilkyškių J.Bobrovskio gimnazijos moksleiviai. Jie skaitė ištraukas iš jo kūrybos, dainavo jo eilėmis sukurtas dainas.

Antrojoje šios šventės dalyje vyko pirmasis šiais metais vargonų muzikos festivalio koncertas, pavadintas „Muzikinis – poetinis skrydis per pasaulį“. Muzikinę kompoziciją bažnyčioje atiko multi-instrumentalistas Saulius Petreikis ir vargonais bei klavišiniais grojęs Rimvydas Mitkus. Koncertas gražiai baigėsi susirinkusiems pritariant žemaitiškai dainai „Ei vaka, ei vakalėliai“.

Visa ko pabaigoje Vilkyškių dvaro ponas su ponia pakvietė atvykti ir į kitus šios Mažosios kultūros sostinės šventės renginius.

Be the first to comment on "Vilkyškiuose tęsėsi Mažosios kultūros sostinės renginiai  "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*