Yra žinių apie Šilutės autobusų stotį

Technika jau paruošta grunto išvežimui.

Šilutiškiai bei į miestą atvažiuojantys svečiai buvusio Šilutės autobusų parko teritorijoje nuo rudens mato su greta esančio katalikų bažnyčios stogu aukščiu kone susilyginusią nemenką krūvą žemių. Taip vis nepradedama statyti nauja Šilutės autobusų stotis. O drauge su ja ir prekybos centras. Ne vienas laukia ir vis nesulaukia čia įsikuriant nesenai į Lietuvą koją įkėlusio vokiško prekybos centro.

Tačiau panašu, kad padėtis jau keičiasi: prie tos grunto krūvos stovi žemės kasimo technika – gruntas jau pradedamos išvežti. Apie tai antradienį Šilutės savivaldybėje susitikime su žiniasklaidos atstovais kalbėjo Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, šį projektą globojantis mero pavaduotojas Algis Bekeris. O progą susitikti ir visuomenei apie būsimas darbus paaiškinti suteikė į Šilutė atvykę investuotojams UAB „Projestos projektai“ atstovaujantis advokatas Viačeslav Pavlov ir projekto konsultantas iš UAB „Pinus“ Kęstutis Navickas.

Susitikimo dalyviai. Iš kairės: A.Bekeris, V.Laurinaitis, V.Pavlov ir K.Navickas.

Susitikimo dalyviai. Iš kairės: A.Bekeris, V.Laurinaitis, V.Pavlov ir K.Navickas.

Šie investuotojų atstovai ir atvyko paaiškinti, kodėl prasidėję darbai buvo sustoję bei nuraminti miestiečius, kad viskas netrukus bus tęsiama. O kaip vėliau sakė ir Šilutės meras ir investuotojų atstovai, viskas numatyta ir suplanuota, kad prekybos centras duris atvers gruodžio 10 dieną.

Apie susistabdytus darbus teisine kalba trumpai ir aiškiai kalbėjo teisininkas V.Pavlov. Šiaip jau visi yra girdėję, kad pradėjus žemės darbus, buvusios autobusų parko teritorijoje esančios kuro kolonėlės vietoje buvo rastas naftos produktais užterštas gruntas. Jei būtų statomas ne prekybos centras, toks užterštumas nebūtų turėjęs didesnės reikšmės. Atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad šis gruntas tinkamas naudoti kitiems reikalams. Todėl jau šią savaitę jis bus pradėtas vežti į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą Dumpiuose. Ta Šilutės žemė bus naudojama tvarkant ten supiltas atliekas.

V.Pavlov taip pat sakė, kad tam tikroje vietoje rasta ir stipriai užteršto grunto. Jis bus išvežtas išvalymui. Tačiau jo nėra itin daug ir tai neturėtų sukelti rimtų trikdžių. Jį papildė K.Navickas, kad į buvusio autobusų parko teritoriją bus atvežta švaraus grunto. Tuomet vėl bus daromi tyrimai ir, jei rezultatai bus tinkami, prasidės toje vietoje numatyti statybos darbai. Nors sutartis dėl išvežimo ir grunto tvarkymo pasirašinėja Šilutės autobusų parko atstovai, už visus šiuos darbus mokės investuotojas. Pasiteiravus, kiek tai galėtų kainuoti, K.Navickas paminėjo 200 tūkstančių eurų sumą. O į klausimą, ar tai nėra daug atsakė, kad „Projestos projektai“ prisiėmė įsipareigojimus ir juos vykdo. Nors K.Navickas šypsodamasis sakė, kad kai rudenį buvo sužinota apie netikėtus trukdžius, emocijų būta ne tokių gerų.

Susirinkusiems žiniasklaidos atstovams kilo klausimas, o kaip su tuo gruntu, kurį išvežė į buvusių garažų, vadinamą „Šanchajaus“ teritoriją“. Meras sakė, kad užterštas gruntas buvo benzinu, kuris yra lakaus. Tad per kurį laiką jis išgaruos ir ta vieta turėtų atitikti reikalavimams.

Iš investuotojų atstovų buvo norima sužinoti, koks vis tik prekybos centras bus pastatytas šalia naujosios autobusų stoties, nes mieste sklando įvairių gandų. Tačiau ir vienas ir kitas investuotojo atstovas nieko nepasakė. Priežastis – sutartis dar nepasirašyta, o komerciniai reikalai lemia, kad iki tol niekas nėra viešinama. K.Navickas sakė tik tiek, kad prieš pradedant šį projektą buvo deramasi su vienu tinklu. Tačiau prasidėjusi jo reorganizacija lėmė, kad dabar vyksta derybos su kitu prekybos tinklu. Tačiau visi spaudos atstovai buvo patikinti, kad naujos stoties bei prekybos tinklo atidarymas, numatytas gruodžio 10 dieną, įvyks laiku. Ir pažadėjo, kad jei reikės Šilutėje žmonės dirbs ne po aštuonias, o po tiek valandų per parą, kiek reikė. Nes prarastas laikas – tai pinigai, tai nuostolis.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Yra žinių apie Šilutės autobusų stotį"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*