Vainuto mokytojai prisijungė prie visuotinio streiko   

Šiandien Vainuto gimnazijoje pamokos nevyksta. Šios mokyklos profsąjungos pakviesti, mokytojai prisijungė prie respublikinio neterminuoto streiko. Kol kas tai vienintelė ugdymo įstaiga Šilutės rajone, kuri atsiliepė į respublikinių profsąjungų kvietimą.  

Kaip telefonu sakė ilgametis šios gimnazijos direktorius Antanas Jonikas, jis nesitikėjo, kad gyvenime teks patirti ir tokius dalykus. Tačiau lyg ir bandydamas juokauti sakė, kad visos patirtys gyvenime yra būtinos. Tai ne pirmas jo vadovaujamos mokyklos mokytojų aktyvumas: praėjusių metų gruodžio 8 dieną Vainuto gimnazijos pedagogai taip pat jungėsi prie paskelbto įspėjamojo streiko, kuriuo parėmė respublikinių Švietimo profsąjungų reikalavimus. Nuo šiandien prasidėjusios protesto akcijos jis skyrėsi tuo, kad tuomet, mokytojai nevedė pirmųjų dviejų pamokų. Šį kartą nėra numatyta streiko pabaiga, tad pamokos nevyks tol, kol Mokytojų profsąjungoms nepavyks nesusitarti su Lietuvos Vyriausybe.

Apie būsimą streiką mokyklos administracija Vainuto gimnazijos profsąjungos narių buvo informuota iš anksto. Gimnazijos direktorius A.Jonikas sakė, šiandien į darbą susirinko visi mokytojai. Į pamokas, žinodami, kad vyksta streikas, mokiniai šiandien nėjo. Jų taip pat nevežė iš kaimų autobusais.

Direktorius sakė, kad iš ryto šiandien mokytojai buvo susirinkę. Jis pasiūlė kiek švelnesnę protesto formą: jei šiandien Vilniuje nebus pasiektas koks nors susitarimas, jo nebus ir ryt, tad reikėtų planuoti trečiadienį kviesti į mokyklą ateiti abiturientus ir dešimtokus. Jiems netrukus bus egzaminai ir jie neturėtų dėl šio protesto nukentėti. Toks, sakė direktorius, yra jo siūlymas, kuris padėtų amortizuoti šią neįprastą situaciją. O kaip daryti protingai niekas nežino – nėra tokios patirties.

Respublikinės švietimo profsąjungos pakvietė mokytojus į neterminuotą visuotiną streiką po to, kai niekaip nesisekė pasiekti susitarimo su Lietuvos vyriausybe. Šalies pedagogai reikalauja didesnių atlyginimų bei atstatyti moksleivio krepšelį į prieškrizinį lygį. O Vyriausybės siūlomas „1,5 proc. atlyginimų pakėlimas“ mokytojų netenkina.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Vainuto mokytojai prisijungė prie visuotinio streiko   "

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*