Kintuose istorijos moko mokslų daktaras, arba šioje mokykloje mokosi ne tik mokiniai…

Istorijos mokslų daktaras Rubenas Bukavickas.

Kad būdami mokiniais mokomės – tai nieko neįprasto. O kad būdami suaugusiais vis dar mokomės – prieš kurį laiką gal ir buvo neįprasta, tačiau šiandien tai tampa savaime suprantamu dalyku.

Kintų mokykloje darbuotojai nuolat mokosi bei kelia kvalifikaciją kursuose, mokymuose, seminaruose, konferencijose, studijose, stažuotėse. Plačiau apie tai Kintų mokyklos svetainėje adresu www.kintai.silute.lm.lt skiltyje „Karjera-Darbuotojai“.

Ne taip dažnai pasitaiko, kad mokykloje dirbtų daktaro mokslinį laipsnį turintis mokytojas, bet Kintų mokykloje kaip tik toks atvejis yra – gal net pirmas Šilutės rajone?

Kintų mokyklos istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas, turintis istorijos bakalauro (2010 m.) bei Europos istorijos magistro (2012 m.) mokslinius laipsnius, 2020 m. spalio 28 d. apgynė humanitarinių mokslų srities istorijos ir archeologijos mokslo krypties darbą „Sovietizacija Klaipėdos krašte: sociokultūrinės, socioekonominės transformacijos 1945-1960 metais“ ir jam suteiktas daktaro mokslo laipsnis.

Pagal turimą kvalifikaciją 2014 m. rugsėjo pirmąją jis pradėjo dirbti istorijos mokytoju Kintų mokykloje. Metus „matavosi“ mokytojo profesiją ir jau nuo 2015 m. rugsėjo ėmėsi pedagogikos mokslų. Tuo pat metu įstojo į istorijos doktorantūrą Klaipėdos universitete.  Pedagogines studijas baigė 2016 m. įgijęs pedagogo kvalifikacinį laipsnį, o 2020 m. baigė ir doktorantūros studijas.

Nors mokslinis darbas apgintas 2020 m. spalio 28 d., dėl pandemijos Daktaro diplomas į mokyklą „atkeliavo“ tik 2021 m. balandžio 16 d. Tad nuo šios dienos visa mokyklos bendruomenė pratinsis savo susibūrimuose tinkamai vartoti mokslines sąvokas ir kolegą oficialiai turės vadinti Dr. Rubenas Bukavickas.

Ir… pirmasis oficialus kreipinys – sveikinimas pagal mokslo laipsnį Kintų mokyklos bendruomenės vardu:

– Sveikiname, sveikiname, sveikiname, Šilutės r. Kintų pagrindinės mokyklos istorijos vyresnįjį mokytoją daktarą Rubeną!

Dr. Rubenui siūlome ir linkime dalintis su mokyklos bendruomene nuorodomis į visus savo, kaip istorijos mokslininko, rengtus straipsnius, pranešimus, laidas.

Mokykloje šiuo metu dirba 47 darbuotojai, iš kurių 22 yra įgiję ne po vieną specialybę: 13 – po dvi, 7 – po tris, 2 – po keturias specialybes. 31 darbuotojas yra įgijęs aukštąjį išsilavinimą, iš kurių: 22 yra įgiję bakalauro mokslinį laipsnį, 6 – magistro mokslinį laipsnį, 1 – daktaro mokslinį laipsnį.

Kintų mokyklos bendruomenės vardu direktorė Asta Gužauskienė.

p.s. Kaip vartoti bendraujant dviese ar kelių asmenų grupėje, sprendžia pats asmuo. Dr.  Rubenas vis dar pageidauja būti tiesiog Rubenu.

Nuo „Šilainės krašto redakcijos“.

Rubenas Bukavickas – ilgametis mūsų svetainės bendradarbis. Jo istoriniai tekstai atskleidė po Antrojo pasaulinio karo pokaryje Kintuose bei pamaryje vykusių įvykių, parodė čia vykusius procesus. Deja, daugumai šio krašto gyventojų jie buvo labai liūdni. R. Bukavicko kruopštus ir nuoseklus darbas archyvuose, padėjo visa tai atskleisti ir papasakoti dabartinei visuomenei. Galiausiai jo tyrinėjimai buvo įvertinti moksliniu istorijos mokslo daktaro laipsniu. Redakcija jungiasi prie Kintų mokyklos bendruomenės sveikinimų ir linki dr. R. Bukavickui ir toliau aukštyn kopti istorijos mokslo laiptais. O taip pat norėtumome, kad praeityje vykęs bendradarbiavimas, kuris šiek tiek dėl daktaro studijų buvo sustojęs, būtų tęsiamas. O savo atradimais bei savo tyrinėjimo medžiaga ir toliau būtų dalinamasi su „Šilainės krašto“ svetainės skaitytojais, kad kuo daugiau būtų žinoma, kas ir kaip vyko šiame Mažosios Lietuvos žemės lopinėlyje labai sudėtingais laikais.

Siūlome keletą dr. R. Bukavicko parašytų istorinių tekstų (jų dalių), kurie buvo skelbti „Šilainės“ puslapiuose:

Šilutės apskrities teritorinio administracinio vieneto valdymas 1944–1950 metais. IV dalis
Tėviškės ir tėvynės sąvokos tema, kalbant apie buvusio Klaipėdos krašto gyventojų išvykimą į Vokietiją 1958-1960 metais
Kintų valsčius 1945-1960 m.: atrasta ir prarasta žemė. V d.
Tarybinės kultūros užuomazgos Kintų valsčiuje. II dalis
Apie ką mena 1868 – 1878 m. Skirvytėlės vienaklasės liaudies mokyklos užrašų knyga?
Kaip Švėkšna tapo psichiatrinės įstaigos sinonimu. III dalis

 

Be the first to comment on "Kintuose istorijos moko mokslų daktaras, arba šioje mokykloje mokosi ne tik mokiniai…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*