„Šilutės siena“ pateko tarp geriausiųjų Europos komunikacijos 2016 m. projektų

001

Geriausių Baltijos šalių komunikacijos projektų kategorijoje be „Šilutės sienos“ į finalininkų penketą taip pat pateko „Bitė Lietuva“, Latvijos finansų ir Latvijos aplinko apsaugos ir regionų vystymo ministerijų bei Estijos Pernu miesto turizmo centro įgyvendintos kampanijos.

10 metus vykstantys „European Excellence Awards“ yra prestižiškiausias komunikacijos projektų konkursas Europoje. Savo geriausius darbus jame pristato didžiausios žemyno bendrovės ir jų reklamos bei ryšių su visuomene agentūros. Koncernas SBA „Šilutės sienos“ projektą įgyvendino kartu su ryšių su visuomene agentūra „KPMS ir partneriai“.

„Tai yra tarsi komunikacijos projektų Europos čempionatas, kurio pirmajame etape paprastai pateikiama daugiau nei 1500 įdomiausių kampanijų. Tai, kad bendruomeninis „Šilutės sienos“ projektas pateko į finalinį etapą, kur dėl geriausiojo vardo varžysis su valstybių ir pirmaujančių verslo įmonių įgyvendintomis kampanijomis yra didelis įvertinimas“, – sako Egidijus Valentinavičius, koncerno SBA viceprezidentas.

„Šilutės sieną“ – bendruomeninį projektą, suvienijusį miesto gyventojus –  iniciavo koncernas SBA ir jo valdoma įmonė „Šilutės baldai“. Minint 125-ąjį baldų fabriko gimtadienį buvo nuspręsta kartu su Šilutės bendruomene sukurti ilgiausią metraštį – 500 metrų ilgio sieną, ant kurios atsispindėtų svarbiausi miesto istoriniai įvykiai ir reikšmingiausios krašto asmenybės.

Pradėjus projektą, pirmiausia buvo suburta miesto istorikų grupė, kuri išrinko svarbiausius Šilutės istorijos įvykius ir kraštui nusipelniusius asmenis. Visas sąrašas buvo pateiktas Šilutės miesto gyventojams, kurie galėjo balsuoti už jiems svarbiausius įvykius, taip pat siūlyti įrašyti naujus. Vėliau, atrinkus įvykius, prisijungti prie projekto buvo pakviesti žinomi gatvės meno dailininkai, kurie kartu su Šilutės dailės mokyklos moksleiviais kūrė piešinių, atspindinčių istorinius įvykius, eskizus.

Į šį procesą įsitraukė ne tik beveik du šimtai šiuo metu dailės mokyklą lankančių vaikų, bet ir mokyklos absolventai, baigę ją prieš daug metų. Prie projekto įgyvendinimo aktyviai prisijungė ir Šilutės miesto savivaldybė, kuri rekonstravo gatvę, įrengė dviračių ir pėsčiųjų juostas, sutvarkė aplinką, įrengė apšvietimą.

„Projekto metu vaikai ne tik turėjo galimybę giliau pažinti savo gimtojo krašto istoriją, pažvelgti į ją kūrybiškai ir sugalvoti vizualinio pateikimo idėjas, bet ir išmoko naujos gatvės meno piešimo technikos. Mokiniams ne mažiau svarbu ir tai, kad jų darbai atsirado viešoje erdvėje. Jie tapo matomi ir pasijuto svarbūs“, – apie naudą mokiniams pasakojo projektą padėjęs įgyvendinti menininkas Tadas Šimkus.

Galiausiai dailininkai specialia technika perkėlė eskizus ant „Šilutės baldų“ fabriką juosiančios sienos ir kartu su viso miestelio gyventojais pradėjo jos tapybą. 10 dienų vykęs procesas sulaukė didžiulio Šilutės gyventojų susidomėjimo – daugiau nei 1000 žmonių dalyvavo piešime. Žmonės ėjo šeimomis ir kolektyvais – piešė įvairių įmonių darbuotojai ir choro dainininkai, į baldų fabriką atvykę „Ikea“ atstovai ir į Šilutę trumpam grįžę čia augę, bet vėliau svetur išvykę žmonės.

„Šiandien galime drąsiai pasakyti, kad mūsų noras miestui ir jo gyventojams įteikti ypatingą dovaną bei suvienyti bendruomenę, paskatinti pilietiškumo ir bendruomeniškumo jausmą, domėjimąsi gimtojo krašto istorija išsipildė 100 procentų. Skaičiuojame, kad prie „Šilutės sienos“ projekto įgyvendinimo tiesiogiai prisidėjo daugiau nei 3000 miesto gyventojų, o tai – kas penktas šilutiškis. Be to, siena turi išliekamąją vertę – teigiamų emocijų pliūpsnį gavo ne tik vienaip ar kitaip kūrimo procese dalyvavę žmonės, ji džiugina ir dar ilgus metus džiugins praeinančių ar pravažiuojančių akis“, – džiaugėsi AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė.

Ant iš 85 segmentų sudarytos „Šilutės sienos“ atsidūrė daugiausiai visuomenės palaikymo sulaukęs potvynis, Šilutės uostas, garsieji Šilutės turgūs, 1944 metų rudenį Šilutėje likę tik 7 senieji gyventojai, taip pat „Šilutės baldų“ fabrikas – viena seniausių įmonių rajone ir didžiausias darbdavys. Sieną papuošė ir tokios Šilutės krašte gyvenusios asmenybės kaip Hermanas Zudermanas, Hugo Šojus, Vydūnas, Petras Jakštas, taip pat privilegiją steigti karčemą šile gavęs ir Šilokarčemos gyvenvietės pradininku tapęs Georgas Talatas.

Koncerno SBA Viešųjų ryšių vadovė
Virginija Dunauskienė

 

Be the first to comment on "„Šilutės siena“ pateko tarp geriausiųjų Europos komunikacijos 2016 m. projektų"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*