Šilutėje rungėsi „RAM‘ukai“ (nuotraukos)

Tokiu kompiuterio įrenginio terminu pavadintoje viktorinoje šiandien varžėsi šeštų – septintų klasių mokinių komandos iš visų rajono mokyklų susirinkę į Šilutės pirmąją gimnaziją. Informatikos mokytojai, organizuodami šių klasių moksleiviams linksmas varžytuves, siekdami labiau juos sudominti šiuo labai gyvenimą palengvinančiu dalyku.

Šių metų viktorinos rengėjai – informacinių technologijų mokytojų metodinis būrelis bei Šilutės pirmosios gimnazijos šio dalyko mokytojai – šiemet kiek kitaip sumanė visą tai surengti. Po keturis atvykę iš rajono mokyklų, moksleiviai atsitiktine tvarka buvo suskirstyti į komandas. O pirmoji užduotis jiems buvo sukurti komandos pavadinimą bei nupiešti jo emblemą. Tad reikėjo įveikti drovumą ir bandyti kartu tai kurti. Tačiau tai nebuvo lengva gal tik kiek iš pradžių, nes vėliau moksleiviai labai greitai rado bendrą kalbą. O kai kurie viktorinos pabaigoje jau kvietė socialiniuose tinkluose viena skitą į svečius.

Naujai susibūrusios komandos susigalvojo tokius vardus: „Keturi ramukai“, „Fantastiškas ketvertas“, „Internautai“, „Nėra ryšio“ „Speičiukai“ ir „Išmanieji“. O štai „Hakeriais“ pasivadino net dvi komandos. Gaila tik, kad vėliau komisija, kurią sudarė šio dalyko mokytojauji bei Švietimo skyriaus atstovė, nepasinaudojo jaunųjų informatikų sugalvotais vardais.

Šias varžytuves vedę šios mokyklos gimnazistai Gabrielė, Kristupas ir Gvidas vieną po kito komandas kvietė dalyvauti užduotyse. Jose reikėjo raštu atsakyti į klausimus, dalyvauti interaktyvioje viktorinoje. Ją padėjo surengti Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos informacinių technologijų inžinierius Donatas.

Rengėjai išmoningai sumanė, kaip nustatyti atsakinėjančiųjų eiliškumą. Pasirodo – tai labai paprasta: tereikėjo išrikiuoti dalyvius pagal ūgį ir pradėti vienu atveju nuo žemiausio, kitu – nuo aukščiausio komandos nario.

Buvo varžomasis ir atminties lavinimo rungtyje, kaip reikėjo prisiminti perskaitytą teksto dalį užrašyti kuo greičiau grįžus prie savo komandos. Kaip ir dera – buvo teksto rinkimo greičio varžytuvės. Įdomios buvo lėktuvėlių lankstymo varžybos (video žiūrėti čia). Ir nors jos tiesioginio ryšio su informacinėmis technologijomis nedaug turi, tačiau visiems dalyviams buvo labai smagu (video žiūrėti čia).

Visų užduočių rezultatai buvo sumuojami. Pabaigoje paaiškėjo, kad dvi geriausiai pasirodžiusios komandos surinko tą patį aukštą skaičių balų. Tad jų dalyviams reikėjo atsakyti į papildomą klausimą – teisingai užrašyti, ką reiškia anglų kalboje RAM.

 

 

Be the first to comment on "Šilutėje rungėsi „RAM‘ukai“ (nuotraukos)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*