Šilutėje atidaromi „Pamario senjorų namai“  (NUOTRAUKOS) (papildyta)

„Pamario senjorų namų“ įkūrėjai Antanas ir Leonas Anskaičiai.

Sujungę savo, savo šeimų kapitalą bei dar šiek tiek pasiskolinę, broliai Leonas ir Antanas Anskaičiai drauge su šeimos nariais atidaro „Pamario senjorų namus“. Tai vieta, kurioje savo senatvę oriai galės leisti ne tik Šilutės, bet ir viso pamario krašto senjorai.     

Šiandien, naujos įstaigos atidarymo dieną, saulė ima gręžtis į antrąją metų pusę, todėl dienos nuo šiol ims pamažu trumpėti. Ar apie tai galvojo rinkdamiesi atidarymo dieną Anskaičiai, sunku pasakyti, tačiau tai neabejotinai simboliška. Taip pat gražu, kad naujoji įstaiga įsikūrusi taip pat simboliškai pavadintoje Šilutės Poilsio gatvėje. Ji yra prie pat Šyšos, atokiau nuo pagrindinio miesto šurmulio. Tad senjorai turės puikią vietą pasivaikščiojimams nesenai įrengtu grįstu taku ant pylimo. O jei nenorės nieku eiti, galės ilsėtis šio namo kiemo žalumynuose.

Kaip pasakojo atidarymo rūpesčiuose paskendęs vienas iš „Pamario senjorų namų“ įkūrėjų Leonas Anskaitis, mintis kurti tokius senjorų namus gimė beveik prieš porą metų. Gerai viską paskaičiavę dviejų brolių šeimos nutarė imtis šio gan nelengvo darbo. Beveik tiek laiko užtruko tinkamos vietos ir pastato paieška, jo pritaikymas senjorų priežiūrai bei slaugai. Taip pat buvo būtina gauti visus leidimus ir licencijas. Tad atidarymo dieną čia viskam pasirengta ir pasiruošta sutikti pirmuosius senjorus.

Šiandien įrengtos 22 vietos. Ateityje numatyta įrengti antrą tiek vietų. O tam reikia ir laiko, ir lėšų. Tad jei pasiteisins jų darbas ir įdėtas triūsas – bus plečiamasi.

Čia bus priimami visi: ir dar galintys savarankiškai judėti senjorai, ir tie, kuriems reikia didesnės priežiūros ar slaugos. Tam yra visos sąlygos: specialios lovos bei įranga padedanti šiuos žmones aptarnauti. Įrengtas ir medicinos kabinetas.

Imtis šios veiklos buvo palanku, nes Antano žmona Vida – slaugytoja, o Leono Giedrė – socialinė darbuotoja. Tad kvalifikacijos yra. Yra ir įgūdžių, nes abiem teko dirbti panašius darbus. Dirbs ir daugiau kvalifikuotų darbuotojų. Broliai imsis ūkinių bei organizacinių įstaigos rūpesčių.

Senjorams čia turėtų būti patogu: dauguma kambarių dviviečiai. Tačiau yra ir vienviečių. Nors pastatas ir kelių aukštų, tačiau laiptais laipioti netreikės – yra įrengtas liftas. Laisvalaikiui įrengtas poilsio kambarys. Kambariuose yra televizoriai. Pageidaujantys galės naudotis ir kompiuteriais. To gali iš ties prireikti internetiniu ryšiu bendraujant su toliau gyvenančiais artimaisiais.

Tai tik pirmas žingsnis lengvinant senjorų ir jų artimųjų dalią, nes iki šiol tokių privačia iniciatyva įkurtų senjorų namų Šilutės mieste dar nebuvo. Tad lieka palinkėti steigėjams sėkmės. O senjorams – rasti vietą, kur būtų malonu ir jauku džiaugtis gyvenimo saulėlydžiu.

Papildyta
Po pietų naujai atidaromus „Pamario senjorų namus“ palaimino Šilutės švento Kryžiaus parapijos klebonas Stasys Toleikis.

„Šitą palaiminimą žmonių ir namų pradedam kryžiaus ženklu: vardan Dievo Tėvo, ir Sūnaus, ir Šventosios dvasios. Amen. Tepadeda mums viešpats, dangaus ir žemės kūrėjas. Į tave nuolankiai kreipiamės dėl šio namo gyventojų bei jame esančių daiktų. Namą, tu, Viešpatie, palamink ir pripildyk visokių gėrybių. O jame gyvenantiems suteik dangaus dovanų ir maloningai išklausyk. Man tarpininkaujant palaimink šiuos namus, kaip palaiminai Abraomo, Izoko ir Jokūbo namus. Tarp šių sienų tegyvena taikos ir ramybės angelai, saugodami šiuos namus ir jų gyventojus. Ir mes viso šito prašome per mūsų Kristų mūsų Viešpatį. Amen“.

Įteikdamas šeimininkams „Paskutinės vakarienės“ kopiją, klebonas S.Toleikis pridūrė: „visada sakau, kad iš Eucharistijos yra ta stiprybė, kurios reikia dalijantis meile, dalijantis gerumu. Ir labai džiaugiuosi, kad tai šiais metais įvyko. Šie metai yra Gailestingumo metai. Popiežius labai gražiai pabrėžia: mes labai gerai pakalbam, bet būtų gerai, kad kai kurie žodžiai realybėje atsidurtų. Šilutė galės džiaugtis: Gailestingumo metais atsidarė senelių namai. Tai yra nuostabu ir labai džiaugiuosi ir visos parapijos vardu tikiu, kad tie, kurie čia prisiglaus ir čia patirs gailestingumą ir meilę“.

Kunigui Dievo vardu palaiminus atsidaromus namus, sveikinimo žodį tarė Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Taip pat sveikino ir šiuo įvykių džiaugėsi kolegos iš kitų socialinių įstaigų bei globos namų. Sėkmės šiame darbe linkėjo ir Šilutės kredito unijos vadovė Genutė Kimbrienė ir kiti prisidėję prie šios įstaigos atidarymo.

Kaip sakė Giedrė Anskaitienė, šios įstaigos socialinė darbuotoja, pirmoji gyventoja čia atsikels liepos 1 dieną. Tai viena garbingo amžiaus Šilutės pedagogė.

dek3 dek2 dek1

dek4

2 Comments on "Šilutėje atidaromi „Pamario senjorų namai“"

  1. Sveikinu,šaunu kad yra dar tokių nuostabių žmonių kurie rūpinasi senjorais,stiprybės,kantrybės,geležinės sveikatos JŪSŲ nelengvame darbe.Reikia kuo daugiau tokių senjorų namų.AČIU…

  2. Šaunuoliai.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*