Šeimų sąjūdžio išvyka Šilutės rajone

Šeimos sąjūdžio žygio dalyviai prie Genovaitės vilos Švėkšnoje. Būtinas visų žygių atributas – Lietuvos valstybinės istorinė vėliava.

Savaitgalį Rusnėje, Kintuose bei Švėkšnoje lankėsi Šeimų sąjūdžiu pasivadinusios šeimų bendruomenės atstovai iš Vilniaus. Tai buvo viena iš jų pažintinių kelionių, kurias rengia šie žmonės.

Kaip pasakojo vienas iš šio Šeimų sąjūdžio pradininkų Artūras Kakaras, 2006 metais prieš Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo – Vasario 16-tąją dieną, grupė bendraminčių su šeimomis nutarė iš ties nuoširdžiai paminėti šią svarbią datą. Pradžioje jie pagerbė Lietuvos patriarchą Joną Basanavičių Vilniau Rasų kapinėse. Po to susirinkę skaitė Lietuvos Konstituciją. Tai buvo pradžia mielai bendrystei, kurios 10 metų šiemet per vasario 16-tą šiemet ir buvo paminėta.

Per tą laiką kelių šeimų iniciatyva išaugo iki nemažo bendraminčių būrio: dabar per Vasario 16-tąją reikia salės, kurioje galėtų tilpti ne mažiau, kaip septyniasdešimt žmonių. Kažkada minėti Nepriklausomybės atkūrimo dieną rinkosi trijų kartų – seneliai, tėvai ir vaikai – atstovai. O per dešimtmetį užaugusi prisidėjo ir ketvirtoji – anūkų – karta. A.Kakaras sakė, kad nebuvo specialiai siekiama, bet vienos per kitus jungėsi šeimos, auginančios po tris ir daugiau vaikų.

Pagrindiniai akcentai per dešimtmetį nesikeitė – Nepriklausomybės atkūrimo dienos vidurdienį visi renkasi Rasų kapinės prie J.Basanavičiaus kapo, o vėliau keliauja į pasirinktą salę. Jaunoji karta čia rengia įvairias programas – vaidinimus, istorines, geografines viktorinas, nuotraukų parodas. Pasidalinti atsiminimais kviečiami žmonės, vienaip ar kitaip susiję su Lietuvos valstybės kūrimu: buvusių partizanų artimieji, dalyvavo ir garbingo amžiaus prezidento Antano Smetonos anūkė.

Per dešimtmetį išaugo ne tik šios bendruomenės narių skaičius, bet ir veikla. Vasaromis šeimos rengia žygius baidarėmis po Lietuvos upes. Taip pat vykstama į kelių dienų kelionės automobiliais. Jose susipažįstama su įvairiomis Lietuvos vietovėmis ir jų įžymybėmis. Paprastai jau iš anksto būna sudarytas kelionės maršrutas, surasti žmonės, kurie apie tas vietas galėtų plačiau papasakoti. Jei tokių nerandama, šeimų atstovai patys parengia pasakojimus. Pašnekovas sakė, kad šioje išvykoje jis pasakojo apie Vilhelmo kanalą bei Mingės kaimą.

Šeštadienį Šeimų sąjūdžio bendruomenės atstovai lankėsi Rusnėje. Čia jiems buvo surengta ekskursija po salą. Juos lydėjo ir apie salą pasakojo gidė Živilė Skirkevičienė. Jie taip pat po Nemuno deltą plaukiojo laivu, buvo vaišinami žuviene. Nakvoti išvykos dalyviai važiavo į Kintus. Ryte edukacinę pamoką jiems surengė Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė. Po jo jie vyko į Švėkšną, kur dalyvavo sekmadieninėse mišiose bažnyčioje, bendravo su klebonu Sauliumi Katkumi. Jis ne tik papasakojo apie neogotikinio stiliaus šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią bei parapiją, bet ir surengė ekskursiją po ją. Apie Švėkšnos parką bei čia gyvenusius grafus Pliaterius jiems pasakojo mokytojas senjoras Petras Čeliauskas. O išvyką Šeimų sąjūdžio atstovai baigė pažintimi su Genovaitės vila, kurią jiems aprodė ją prižiūrintis Kęstutis Paulauskas.

Pasidžiaugus tokiu Vilniaus Šeimų sąjūdžiu, galima tik pridurti, kad ir Rusnėje taip pat vienos šeimos iniciatyva prasidėjo panašus sąjūdis, kai per šv. Kalėdas yra rengiami žygiai laivais aplink salą.

1 Comment on "Šeimų sąjūdžio išvyka Šilutės rajone"

  1. Būtų gerai, jei šis gėrybinis virusas paplistų visoje Lietuvoje.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*