Rusnės „Šaktarpis“ ir jo žmonės

Nors „Šaktarpio“ šventę Rusnėje dėl ypatingo šią žiemą pamarį užliejusio potvynio rusniškiai atidėjo kone mėnesiui, tačiau šį šeštadienį salos gyventojai surengė labai šaunią šventę tradicinėje vietoje ant Atmatos upės kranto prie senojo Peterso tilto pagrindo.   

Šių metų „Šaktarpio“ šventė žmonių gausa į jokį rekordą pretenduoti negali. Iš ties svečių atvyko mažokai, ko negalima pasakyti apie rusniškius. Jie dalyvavo ir beveik visi laimėjo daugelį organizatorių sumanytų varžybų.

Šiaip jau viskas prasidėjo šventine eisena. Jos pagrindą sudarė ir vietos, ir svečiai saviveiklininkai. Šiemet dalyvavo šokių kolektyvas „Rusnietis“ bei jų draugai šokių kolektyvai „Juknaičiai“ bei „Šalna“ iš Švėkšnos. Rusniškiai taip pat pasikvietė ir kaimo kapelą iš Kėdainių „Vilainiai“. Eisenoje taip pat ėjo ir Šilutės rajono vadovai, Šilutės rajone rinkti Seimo nariai. Atvyko ir svečias Lenkijos Lodzės miesto savivaldybės atstovas.

Po sveikinimo kalbų buvo atlikta keletas ritualų: dviem Rusnės vardą turinčioms merginoms buvo įteiktas po prizas – laikrodis. Įdomu, kad vyriausiajai Rusnei buvo 13, o jauniausiajai – 3 metai. Vėliau joms buvo suteikta garbė pakelti Šaktarpio šventės vėliavą.

Kol vieni gėrėjosi saviveiklininkų pasirodymais, kiti apžiūrinėjo iš Kauno Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono atvežtą ginkluotės ekspoziciją. O dar kiti leidosi į Rusnės prieplauką, kur galėjo pasmaguriauti čia verdamomis žuvienėmis, šiupiniais, troškiniais, blynais su lašiša, ant ugnies keptu avinu ir kitokiais šviežiai gaminamais patiekalais. Pinigas jiems gauti buvo prie įėjimo į šventę esančioje „Muitinėje“ išsipirktas Rusnės markė.

O šiaip jau rimtų pinigų reikėjo tiems, kurie norėjo dalyvauti renginio vedėjo išmoningai vedamame aukcione. Visiems smagiai kvatojantis pilnos žvejiškos pintinės (su nežinoma preke) kaina nuo 1 euro per azartiškas derybas išaugo iki 50. Tokius pinigus atidavė rusniškius galutinėje kovoje ant menčių paguldęs svečias iš Vilniaus.

Vėliau dar buvo pagalvės mėtymo per galvą varžybos. Pirmasis išdrįsęs jose dalyvauti – prizą gavo neskaičiuojant rezultato. Suprantama, tai buvo rusniškis. Vėliau užvirus tikroms varžyboms, buvo kovojama labai rimtai. Būta ir kitų smagių rungčių.

Pageidaujantys galėjo upėje paplaukioti nacionalinės ekspedicijos laivu „Vytautas Didysis“.           

1 Comment on "Rusnės „Šaktarpis“ ir jo žmonės"

  1. Rumūgėgės (Gryšiu?) | 2018-04-29 at 22:02 |

    Apie eko ką verkia nabagės pušys Rusnės šaktarpyje ?
    Ar ne apie tą patį kaukia akmenys roz arijų lysvėse.
    Ar ne apie tai šaba dabojasi šabai lentinių grabelių
    Link bezdžionkės pro įšalusį Pakalnės uostą įsčiose.
    Ar apie tai ne byloja pati Machatmos Gandžio lazda:
    Nuo Peterso seno lig Griniaus kely atsivėrus ∞ Pekla.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*