Prasideda nusitvorinėjimo metas Šilutėje?

Šis ekspromtu sugalvotas naujadaras turėtų reikšti atvirkštinį procesą, kai kas nors, nuo ko nors norėdamas atsiriboti, statosi tvoras. Taigi – nusitvorinėjimas – tvorų ardymo – griovimo metas. Tai ilgai lauktas procesas, nes iš visų pusių įvažiuojančius į Šilutės miestą iki šiol pasitinka dar sovietmečio laikais statytos gremėzdiškos neišvaizdžios betoninės tvoros. Apie tai buvo rašyta dar praėjusių metų gegužės mėnesio pabaigoje „Pirmoji pažintis su Šilute – betoninės tvoros?“. Visai, visai – visai, gali būti, kad iš ties prasideda nusitvorinėjimas.

Pirmoji kregždė  

Ja tapo pradėta versti betoninė tvora bei kažkokie buvę sandėliai, kuri nuo pašalinių akių saugojo UAB „Žibai“ teritoriją. To priežastis (postūmis) – jau keletą mėnesių šios įmonės kieme statomas milžiniškas būsimo MAXIMA prekybos centro pastatas. Suprantama, prekyvietė privalo būti atvira, tad jau prasidėjo ir tų tvorų ir sandėlių griovimas. Betoninė tvora Cintjoniškių ir Geležinkelio gatvių sankryžoje dar kiek yra, tačiau tikrai galime manyti, kad netrukus ir jos nebeliks. Tad važiuojantieji pro šalį tikrai jau džiaugiasi atsivėrusia erdve – lyg ir padidėjo Šilutė.

DSC08149

Geležinkelio ir Cintjoniškių gatvių kampe kyla modernus MAXIMA prekybos centras.

Darbai atsilieka

Tuo tarpu bjauri betoninė tvora pirmiausiai turėjo būti pradėta ardyti nuo dabartinės Šilutės autobusų parko teritorijos Tilžės gatvėje. Tai pagrindinė gatvė, kuria važiuoja iš Kauno ar net Vilniaus vykstantys svečiai.  Kaip žinia, čia jau turėjo kilti naujos modernios Autobusų stoties su prekybos centru pastatai. Konkursą statyti viena iš dviejų dėl to konkurse besivaržiusių bendrovių ir laimėjo būtent dėl to, kad įsipareigojo visus darbus atlikti iki 2017 metų pabaigos (žiūr. „Sprendimas priimtas – autobusų stotį statys „Projestos projektai“). Tačiau akiai matomi darbai čia dar nepradėti.

DSC08165

Svečius vasarą, kaip ir iki šiol, pasitiko betoninė Šilutės autobusų parko tvora.

Priežasčių bei pasiteisinimų dėl to atsilikimo ir minėta įmonė, ir Šilutės rajono valdžia turi. Vykdant šį projektą yra numatyta, kad netoli Šilutės šilumos tinklų Dariaus ir Girėno gatvėje turi būti pastatytas autobusų parkas. Autobusams iš Tilžės gatvės išsikėlus, čia turi būti statoma stotis. Tačiau labai gerai apie save galvojantys Šilutės valdžios vyrai nesugebėjo iki numatyto laiko sutvarkyti būsimos autobusų stoties žemės dokumentų, dėl to, manykim, visa tai ir atsilieka nuo numatytų grafikų ir terminų. Lieka tik viltis, kad nusitvorėjimas Tilžės gatvėje prasidės žiemą ar bent jau kitais metais, nes įsipareigojimai turi būti vykdomi.

Nepajudinamos tvoros

O atvažiuojančius nuo Klaipėdos ir toliau pasitinka betoninės tvotos. Neblogą, ar net šaunią išeitį rado AB „Šilutės baldai“: greta miesto centro esančią neišvaizdžią tvorą „užmaskavo“ miesto bei krašto istorija („Jau galima grožėtis „Šilutės siena“). Šios įmonės bei Šilutės meno mokyklos mokinių bei jų mokytojų išmaniai parengtas ir įvykdytas projektas, kurio realizavime dalyvavo kone visas miestas, dabar yra viena iš Šilutės įžymybių.

Tačiau kita AB „Šilutės baldai“ dalis tvoros, kuri nuo IKI prekybos centro pasitinka svečius, tebėra baisi. Lieka tikėtis, kad ir šią dalį niūrios tvoros kūrybingi įmonės vadovai sumanys kaip paslėpti.

DSC00711

Svečius pasitinkanti „Šilutės baldų“ tvora, kurią taip pat būtų galima paversti išvaizdžia siena.

Tačiau kaip bus su buvusių „Šilutės hidraulinių pavarų“ įmonės tvora – lieka didžiulis klaustukas. Šalia istorinės „Šilutės sienos“ ji atrodo ne tik niūriai, bet ir šiurpokai. O jos viršuje tebekaba nuo sovietmečio likusi spygliuota vielinė tvora, kas buvo neatsiejamas sovietinio gyvenimo simbolis, realybė ir vienas pagrindinių jos atributų. Apie už šios tvoros esančios įmonės veiklą neteko nieko girdėti. Priešingai – jau keletą metų ant jos sienos kabo didžiulis skelbimas apie jos pardavimą.

DSC00720

Gal paveldo saugotojai įtraukė šią tvorą į savo registrą, kad iki šiol ji išsaugojo pirmapradę savo išvaizdą?

Miesto išvaizda bei įvaizdžiu turi rūpintis valdžia. Turėkime vilties, kad vieną dieną atsakingi žmonės pažiūrės į miestą svečių akimis ir susirūpins jokių investicijų nereikalaujančiu miesto estetinio įvaizdžio taisymu bei šio problemos sprendimu.

Be the first to comment on "Prasideda nusitvorinėjimo metas Šilutėje?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*