Švėkšniškiai jau rengiasi moliūgų šventei

Spalio 28 – 29 dienomis penktą kartą Švėkšnos parke rengiama moliūgų – žibintų šventė „Mes už šviesą 2016“. Jos metu parko alėjose, jo atšlaitėse sutemus iš moliūgų išskobti žibintai sušvis žvakučių švieselėmis. Tam jau rengiamasi, nes iki to reikia daug ką suplanuoti, numatyti bei pasiruošti daugybei dalykų.

Apie kai kuriuos pasirengimo darbus papasakojo šios šventės sumanytojas, vienas iš jos rengėjų Vaidotas Didžiūnas, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos technologijų mokytojas.

Jis kalbėjo, kad didelių pasikeitimų neplanuojama: penktadienį, spalio 28 dieną, nuo vidurdienio Švėkšnos tradicinių amatų centro kiemelyje pradės veikti kūrybinės moliūgų – žibintų dirbtuvės. Padedami mokytojų, jau turinčių patirties mokinių bei tokius dalykus išmanančių žmonių, atėję čia galės išskobti bei papuošti savo atsineštą moliūgą. Jie bus ruošiami ir dėliojami parke suplanuotose vietose iki pat sutemų. 19 valandą prasidės jų įžiebimas. Tuo metu prie „Genovaitės“ vilos prasidėjęs šventinis koncertas skelbs šios šventės pradžią.

Čia prie specialaus apšvietimo turėtų koncertuoti vokalinės muziko grupė „Verona“. V.Didžiūnas sakė, kad taip pat yra tariamasi ir su viena įvairių Lietuvos muzikinių projektų dalyve, populiaria latvių dainininke. Tikimasi, kad galima sulaukti ir daugiau originalių atlikėjų, tačiau visa tai kol kas dar derinama. 21 valandą koncertas bus pakartotas.

Pasigrožėjus šviesos ir tamsos žaismu, bus galima pasivaišinti įvairiais gardėsiais, paskanauti patiekalų iš moliūgų, pasišildyti įvairiomis arbatomis. Taip pat vyks prekyba suvenyrais.

Tie, kurie atsiveš savo jau namuose pagamintus moliūgus – žibintus, turėtų prie vartų juos užregistruoti pas šventės savanorius. Ir šiais metais taip pat bus skaičiuojami šviečiantys žibintai. Praėjusiais metais, nors daug kam atrodė, kad jie ne moliūgų augimo metai, buvo pasiektas šventės rekordas – Švėkšnos parke tuomet švietė 1714 moliūgų.

V.Didžiūnas sakė, kad savanoriai – padėsiantys svečiams orientuotis vietoje – tradiciškai bus švėkšniškiai moksleiviai. Taip pat padėti pasiūlė ir Šilutės jaunimo mokyklos bei kaimyninės Veiviržėnų gimnazijos mokiniai.

Šeštadienį, spalio 29 dieną, temstant žibintai vėl bus įžiebti. O parke tuo metu skambės rami meditacinė muzika.

Paklaustas, kam daugiausiai rengiantis šventei reikia skirti dėmesio, V.Didžiūnas sakė, kad rūpestį, kaip ir anksčiau, kelia žvakės. Praėjusiais metais jų reikėjo virš 2 tūkstančių. Ir ne tų, mažų, vadinamų tabletėmis, o didesnių, kurios dega bent jau aštuonias valandas. Žvakučių reikės ir pirmam, ir antram vakarui, kai bus įžiebiami svečių atvežti žibintai – moliūgai. Vietos verslininkai čia geranoriški…

Yra dar vienas noras – pabandyti šviečiančius žibintus kabinti ir parko medžių lajose. Tačiau tam reikia labai gerai pasiruošti, tad, greičiausiai, tai bus ateities darbas, baigė įvairių idėjų nestokojantis V.Didžiūnas.

Be the first to comment on "Švėkšniškiai jau rengiasi moliūgų šventei"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*