Savaitgalį visi keliai ves į Pagėgius

Pagėgių savivaldybės nuotrauka.

Šis savaitgalis ypatingas – rengiama Pagėgių krašto šventė, pavadinta „Pagėgiai laiko labirintuose“. Ji jubiliejinė, nes prieš 710 metų Vokiečio ordino Prūsijos krašto magistras Henrikas fon Plockė išdavė raštą dviem vietos gyventojams, kuriame minima vietovė – velde Gigen – Gėgės laukas. Istorikas Vytenis Almonaitis nustatė, kad šį vietovardį galima sieti su Pagėgiais. Iki šiol tai žinomas seniausias įrašas, ir 1307 metai laikomi Pagėgių gimimo diena. Todėl savaitgalį šiame miestelyje rengiama ne tik tradicinė krašto šventė, bet ir švenčiamas Pagėgių 710 metų jubiliejus. Šis skaičius ir tapo daugelio sumanymų ašimi, kuriuos pamatys, sužinos ar kaip kitaip pajaus ne tik pagėgiškiai ar šio krašto žmonės, bet ir visi, apsilankę joje.

Šventė truks net tris dienas. Penktadienis bus kiek ramesnis, šeštadienis – pasižymės veiksmo gausa, o sekmadienis skirtas susikaupimui. Kaip pasakojo Pagėgių kultūros centro direktorė ir daugelio sumanymų autorė Svetlana Jašinskienė, šventės akcentas bus kone dviejų metrų dydžio stilizuota skalvių laikus menanti archeologų surasta smeigė. Tai duoklė praeičiai, kurioje bus sudėti patys svarbiausi šio krašto istoriniai dalykai. Ši smeigė, savotiška karūna, bus nešame šventinės eisenos pradžioje. Tuos savivaldybės darbuotojų svarbius dalykus vėliau galės apžiūrėti visi šventės dalyviai. Visi taip pat bus kviečiami siūlyti, kuo galima dar būtų papildyti.

Šiais metais šios šventės metu bus pristatoma nauja poilsio erdvė už Pagėgių kultūros centro. Teatralizuotą jos atidarymą, pavadintą „Auksinė žuvelė“, rengia Pagėgių seniūnija. Be visa ko, ten bus eksponuojamos dvi fotografijų parodos: viena skirta piliakalnių metams, kita Reformacijos 500 jubiliejui. Tautinio kostiumo metus šventėje pabrėš bei akcentuos Pagėgių savivaldybės seniūnų rūbai.

Šiais metais tradiciniuose ir daugelio pamėgtuose kiemeliuose, kuriuos šiais metais rengia tik seniūnijos, bus pristatom visa, kas geriausia jose yra. Suprantama, kiemelių tema trumpa ir aiški – „710“. O jau nuo tų žmonių išradingumo priklausys, kaip tai atsispindės. Bus ir dvi kūrybinės erdvės – viena suaugusiems, kita – „Juodojo katino“ – vaikams. Čia jie galės ne tik kūrybingai praleisti laiką, bet ir iki soties pasmaguriauti „Vilkyškių pieninės“, šios vietos rėmėjo, vaikams dovanotais saldžiais sūreliai, jogurtais bei kitokiais skanumynais. Kol jaunieji pagėgiškiai bus užsiėmę savo reikalais, jų tėveliai „Amatų kiemelyje“ taip pat turiningai praleis laiką. Specialiai iš Vilniaus atvažiuoja keletas amatininkų, kurie rodys ir mokys įvairių dirbinių.

Kaip ir iki šiol, Pagėgių meras savo nuožiūra už labiausiai jam šventės metu patikusius dalykus teiks „Krištolinių obuoliukų“ apdovanojimus. Jie ne tik garbė: pelniusieji tris turės galimybę galimybė gauti specialų prizą. Praėjusiais metais tai buvo išvyka į Druskininkų vandens parką.

Po daugybės visokiems skoniams ir pomėgiams skirtų koncertų, sutemus, lazerių šou metu, bus parodytas ir naujai kuriamas (atkuriamas) Pagėgių savivaldybės herbas. Kai jį patvirtins Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, iki šio naudotasis – raktą naguose nešanti gegutė – taps Pagėgių seniūnijos herbu.

Daug visokių įdomybių bei smagumų suplanuota Pagėgių krašto šventėje savaitgalį, bet iš jų norėtųsi išskirti gėlių parodą „Diagnozė – jurginai“. Ūkininkė iš Plaškių Diana Sudeikienė pristatys 100 seniau labai populiarių ir lietuviškomis gėlėmis vadintų šio gėlės rūšių. Vėliau jau iš kitų gėlių žiedų čia bus pinamas vainikas „710 žiedų mano kraštui“. Jis kitą dieną papuoš Didžiąją šventės sceną prie Pagėgių kultūros centro, kurioje ir vyks pagrindiniai „Pagėgiai laiko labirintuose“ šventės renginiai.

Belieka gerai suplanuoti ir dalyvauti šioje Pagėgių krašto šventėje.

plakatas PAGĖGIAI 710-1

Be the first to comment on "Savaitgalį visi keliai ves į Pagėgius"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*