Pristatytas pirmas Lietuvoje paukščių stebėtojų gidas

Edvardo Lukošiaus nuotrauka.

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Freskų salėje trečiadienį pristatytas pirmasis mūsų šalyje specialus leidinys „Paukščių stebėtojo gidas Nemuno deltos regione“. Jo pagrindinis tikslas – skatinti ornitologinį turizmą Lietuvoje. Gidą išleido Lietuvos ornitologų draugija. Prie jo atsiradimo taip pat prisidėjo Baltijos aplinkos forumas bei Šilutės rajono savivaldybė.  

Ornitologinis turizmas – labai paplitęs pasaulyje. Ypač juo domimasi Vakarų Europoje. Daugybė paukščių mylėtojų važinėja po pasaulį, ieškodami nematytų paukščių buveinių ar stebėjimo vietų. Pristatant šį leidinį apie tai kalbėjo Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė bei šio leidinio autorius Marius Karlonas. Iki neseno laiko Lietuva nedaug kam buvo žinoma. O ypač Nemuno delta, kurioje peri didžioji dalis Lietuvoje aptinkamų paukščių rūšių, o migracijų metu šis regionas tampa viena pagrindinių poilsio stotelių milijonams migruojančių sparnuočių.

Paukščių stebėjimu domimasi ir mūsų šalyje. Tačiau iki šiol tokio patogaus gido nebuvo, tad norintieji keliautu ir pažinti sparnuočius susidurdavo su keblumais. Šią spragą ir užpildo šis pirmasis šalyje „Paukščių stebėtojo gidas Nemuno deltos regione“. Patogioje 96 puslapių keliaujantiems knygelėje yra nurodyti 22 maršrutai – 16 po Nemuno deltą bei dar šeši esantys Kintų bei Svencelės miškuose.

Gide keliautojai ras nurodytas ne tik tas vietas, kuriose galima paukščius pamatyti, bet ir laiką, kada tai geriausiai galima juos pamatyti – čia nurodyta, kada kas grįžta iš žiemojimo vietos bei kada ten išskrenda. Čia taip pat yra ir daugiau naudingos turistams informacijos.

Leidinio „Paukščių stebėtojo gidas Nemuno deltos regione“ pristatyme dalyvavo turizmo paslaugų teikėjai, paukščių mylėtojai, savivaldybės vadovai.

Naująjį ornitologinį turistinį gidą galima įsigyti Šilutės turizmo informaciniame centre.

Edvardo Lukošiaus video pasakojimas. 

Be the first to comment on "Pristatytas pirmas Lietuvoje paukščių stebėtojų gidas"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*