Pažymėti turės būti visi šunys, katės ir net šeškai

Iki ateinančių metų balandžio 1 dienos specialiomis mikroschemomis turės būti paženklinti visi naminiai šunys, katės bei gyventojų laikomi šeškai. Tai įpareigoja dar 2012 metais Seimo patikslintas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas. Taip siekiama įvesti tvarką, nes dažnai nėra galimybių nustatyti, kam priklauso nuskriaustas ar pavojingas gyvūnas.

Ar jau vyksta šis ženklinimas bei ką turi daryti tokius gyvūnus namuose laikantieji, papasakojo UAB „Pamario veterinarija“ gydytojas Vidmantas Gečas.

Jis sakė, kad ženklinimas jau yra prasidėjęs. Minėtas įstatymas įpareigoja, kad visi šiais, 2016 metais, atsivesti šunys, katės ar šeškai turi būti paženklinti per keturis mėnesius nuo jų atsivedimo. Jei gyvūnas yra parduodamas, jis jau turi būti paženklintas ir jam išduotas tai liudijantis dokumentas. Visi iki šių metų gimusieji gyvūnai turės būti paženklinti mikroschemomis ir Gyvūnų augintinių registre registruoti iki 2017 metų balandžio 1 dienos.

Veterinarijos gydytojo žiniomis, Šilutėje yra dešimt vietų, kur gyvūnai gali būti pažymėti. Tarp jų yra ir UAB „Pamario veterinarija“. Jų įmonė užsiima galvijų, arklių, kiaulių gyvūnų gydymu. Atvažiavę pagal iškvietimą kur į kaimą, pasiūlo paženklinti šunį, katę, o jei kas turi, ir namuose laikomą šešką. Ši paslauga kainuoja 15 eurų. Tačiau jei būtų iškviesti specialiai ką nors pagal šią tvarką paženklinti, dar pridėtų kuro išlaidas.

zymejimas

Švirkštas ženklinimui ir specialus skeneris, informacijai perskaityti.

V.Gečas sakė, kad ženklinti reikia ne tik namuose laikomus, bet ir lauke, esančius voljeruose ar pririštus šunis. Įstatymo leidėjas jokių išimčių nėra numatęs. Paprašytas papasakoti, kaip vyksta šis ženklinimas sakė, kad gyvūnui po mentėmis nugaroje steriliu švirkštu įvedama speciali ženklinimo mikroschema. Ji nėra kaip nors aptarnaujama – keičiamas maitinimo šaltinis – tad tiks visam gyvūno gyvenimo laikui. Vėliau visa informacija apie paženklintą gyvūną bus gaunama specialiu skeneriu perbraukus virš gyvūno nugaros. Tai, esant būtinybei, padės nustatyti, kas yra gyvūno šeimininkas, kada jis buvo skiepytas. Po ženklinimo procedūros visa informacija apie gyvūną yra suvedama į Gyvūnų augintojų registrą.

V.Gečas sakė, kad pritaria šiam ženklinimui, nes tiek palaidų šunų ar kačių jis nėra matęs jokioje kitoje Europos šalyje. Pažymėjus naminius gyvūnus bus galima pradėti siekti tvarkos. Be to, mažės tikimybė užsikrėsti bendra gyvūnų ir žmonių liga pasiutlige, nuo kurios nėra vaistų. Žinoma, ir valstybei nebereikės rūpintis beglobiais gyvūnais.

Iki kitų metų balandžio 1 dienos laiko dar yra. Tačiau delsti nereikėtų, nes kuo arčiau šis terminas – tuo daugiau bus norinčių pažymėti gyvūnus. O tuomet gali suveikti rinkos dėsnis ir gyvūno žymėjimo kaina gali kilti.

2 Comments on "Pažymėti turės būti visi šunys, katės ir net šeškai"

  1. Kas toliau? Kada ir žmones valdžia taip sužymėti nuspręs?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*