Klaipėdos gatvė taps istorijos vadovu

Kitų metų rugsėjo mėnesį Šilutėje, Klaipėdos gatvėje, ant „Šilutės baldų“ sienos turėtų būti baigtas įgyvendinti projektas „Šilutės siena“. Čia vaizdais bus įamžinta Šilokarčemos istorija. Šį projektą inicijavo 125-erių metų jubiliejų šiais metais mininčios AB „Šilutės baldai“ įmonės vadovybė. Partneriais sutiko būti Šilutės rajono savivaldybė ir Šilutės Meno mokykla. Šiame projekte jauniesiems dailininkams bei jų mokytojams ir teks atsakingiausias darbas.

Šis didžiausios miesto įmonės „Šilutės baldai“ sumanymas, kaip partnerystės susitarimas, buvo pasirašytas rugsėjo 11 dieną. Per tą laiką jau atlikta nemažai darbų, apie kuriuos šiandien Šilutės H.Šojaus dvare ir papasakojo SBA koncerno Viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė, koncernui priklausančios įmonės „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė bei laikinai Meno mokyklos vadovo pareigas einantis Arnoldas Milukas.

Čia ir buvo papasakota, kaip vystėsi ši neįprasta mintis tokiu originaliu grafiniu būdu įamžinti miesto istoriją. Ir ką dar reikės padaryti bei nuveikti, kad šis sumanymas virstų realybe. Priimant galutinius sprendimus – laukiama ir visuomenės nuomonė. Ją visi norintys galės pareikšti apsilankę „Šilutės baldų“ interneto svetainėje www.silutesbaldai.lt. Ten specialioje dalyje, pavadintoje „Šilutės siena“, reikės pažymėti vieną ar kitą istorinį įvykį, kuris turėtų atsirasti ant minėtos sienos. Čia taip pat bus galima parašyti savo nuomonę, kas galbūt liko neįtraukta, ar neverta būti įamžinta. Tokios visuomenės pagalbos prireikė dėl to, kad, kaip sakė Kultūros skyriaus vedėja V. Griškevičienė, kultūrinė bendruomenė pateikė labai daug siūlymų, tad yra būtina išskirti esminius, nes jų labai daug.

Kaip sakė projekto rengėjai, toks nuomonių išsakymas – balsavimas vyks iki šių metų Kalėdų. Po Naujųjų metų tai taps savotiška kultūrine užduotimi Šilutės Meno mokyklos mokiniams ir mokytojams: jie iki gegužės mėnesio turės parengti eskizus istoriniais motyvais.

Kadangi tapymas ant sienos nėra lengvas darbas, jį atliks profesionaliai tuo užsiimanti viena Lietuvos įmonė. Šilutės miesto istoriją jie turėtų baigti pavaizduoti iki ateinančių metų rugsėjo mėnesio. Kaip atrodo jų darbai, buvo parodyta iš jų jau padarytų darbų sostinėje.

Kaip sakė SBA koncerno atstovė V. Dunauskienė, Šilutės rajono meras pažadėjo sutvarkyti šaligatvius bei apšvietimą, kad bet kuriuo paros metu važiuojantieji pro šalį galėtų susipažinti su Šilutės miesto projektu. Tad „Šilutės baldų“ iniciatyva ne tik papuoš mietą, bet taps ir puikiu istorijos „vadovėliu“.

1 Komentaras "Klaipėdos gatvė taps istorijos vadovu"

  1. Baldininkas | 2016-01-11 at 10:05 |

    Baldininkai jau senai norėjo tai padaryti, bet vis neturėjo tam galimybių.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*