Diskusijos dėl briedžio simbolio Mažosios Lietuvos herbe keliasi į viešąją erdvę

Dizaineris Kęstutis Mickevičius.

Klaipėdiečiai, šio krašto praeičiai neabejingi žmonės, jau keletą metu turi gražią tradiciją – kas mėnesį renkasi į pažintines paskaitas. Gražiai „Vakaras su senąją Klaipėda“ pavadinę tokius susitikimus jie aptarinėja kurį nors istorinį miesto ar su šiuo kraštu siejamą praeities aspektą. Jį pristato gerai paskelbtą temą žinantis asmuo. Įdomu, kad tai būna ne tik profesionalūs istorikai, bet ir puikiai į kurią nors temą įsigilinę kraštotyrininkai, leidėjai ar net dalininkai. Šių paskaitų iniciatorius Klaipėdos universiteto istorikas, humanitarinių mokslų daktaras, docentas Vacys Vaivada ne tik organizuoja ir rengia tokius su susitikimus, bet ir yra jų moderatorius.

Kovo 6 dieną buvo surengta eilinė 102 „Vakaras su senąją Klaipėda“ paskaita, kurios temą pasufleravo kuriamas Mažosios Lietuvos etnografinio regiono herbas. Daugelio krašto istorikų, kultūrininkų nuomone, šį regioną turėtų reprezentuoti girių karalius briedis. Tačiau tokiam pasirinkimui prieštarauja Lietuvos heraldikos komisija. Taip Klaipėdoje bei regione užvirė diskusija, į kurią įsijungė ne tik istorikai, kultūrininkai bei ir heraldikos žinovai. Tad kovo 6 dieną apie galimą briedžio simbolio naudojimą šiame herbe susirinkusiems pasakojo, pavyzdžiais iliustravo Klaipėdos miesto herbo autorius, dizaineris Kęstutis Mickevičius.

Labai džiugu, kad ne nuo taip seno laiko šias paskaitas gali matyti, girdėti bei neakivaizdžiai jose dalyvauti ir visi norintys, nes jos yra skelbiamos internetiniame YouTube kanale. Klaipėdiečių studija „RGB pictures“ jas transliuoja net tiesiogiai. Tai didelis pasiekimas, kai profesionaliai parengtos paskaitos yra pasiekiamos labai plačiai visame pasaulyje. Juo labiau, kad jas galima žiūrėti sau tinkamu laiku.

Tad ir siūlome radus laiko „dalyvauti“ šioje K.Mickevičiaus paskaitoje apie galimą Mažosios Lietuvos etnografinio herbo pagrindinį simbolį. O tai gali padėti kiekvienam iš mūsų susidaryti savo nuomonę.

Istorikas, humanitarinių mokslų daktaras, paskaitų „Pažintis su senąja Klaipėda“ iniciatorius Vacys Vaivada.

Istorikas, humanitarinių mokslų daktaras, paskaitų „Pažintis su senąja Klaipėda“ iniciatorius Vacys Vaivada.

1 Comment on "Diskusijos dėl briedžio simbolio Mažosios Lietuvos herbe keliasi į viešąją erdvę"

  1. bronyte | 2020-01-20 at 20:08 |

    puikus simbolis briedis, ponui mickeviclenderiui reiktu priminti, kad su briedzio ragais savo kepurese 1939 metais uniformuoti memellenderiai pasitiko savo fiureri.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*